طراحی سایت فروشگاهی

اصول، بایدها و نبایدها…

چراغ این فروشگاه همیشه روشن است

چرا داشتن سایت فروشگاهی مهم است؟

فروشگاه اینترنتی فروشگاهی است که محصولات و خدمات خود را از طریق اینترنت و وب سایت عرضه می کند و کالاها و خدمات مختلفی را برای فروش در آن عرضه می کند. مشتریان پس از ورود به این وب سایت کالا یا خدمات مورد نظر خود را انتخاب کرده و سفارش می دهند. در مرحله بعد روش پرداخت و نحوه ارسال یا دریافت را انتخاب می کنند و پس از تایید سفارش، سفارش مورد نظر خود را دریافت می کنند.

ویژگی‌های سایت فروشگاهی خوب

یکی از عواملی که در وب سایت فروشگاهی بسیار موثر است، لوگوی مناسب و واضح است. با یک لوگوی شناخته شده در یک وب سایت حرفه ای و موفق، می توانید خود را برندسازی کنید و همیشه در خط مقدم باشید. یکی از بهترین ترفندها برای جذب بیننده استفاده از تخفیف، هدایا و ارسال رایگان در صفحه اول سایت است. زیرا می تواند در اولین دقایق پس از ورود به سایت توجه مشتریان را به خود جلب کند.

فناوری هر ثانیه نقش و جایگاه بسیار مهمی در زندگی انسان امروزی و در هر زمینه ای که فکر می کند پیدا می کند. این تحولات منجر به پیدایش تجارت الکترونیک شد. اینترنت نیز یکی از شاخه های اصلی این حوزه به شمار می رود که تحولی اساسی در دنیای تجارت ایجاد کرده است. انسان مدرن ضعیف، تنبل است و اغلب وقت ندارد. در واقع، دنیای مدرن بسیار به نفع انسان است. او آنقدر سرش شلوغ است که وقت ندارد به فروشگاه برود و محصولات را انتخاب کند. او آنچه را که نیاز دارد یک سایت فروشگاهی است. این یکی دیگر از دلایل پیدایش فروشگاه های اینترنتی است. فضایی که برای راحتی افراد مدرن و برای سرعت کار آنها ایجاد شده است.

خرید در فروشگاه اینترنتی مزایای دیگری نیز دارد. به عنوان مثال، دیگر لازم نیست خانه خود را ترک کنید، در روزهای سختی مانند پارسال با یک ویروس خطرناک روبرو شوید. نشستن پشت سیستم کامپیوتری، با اسکرول ماوس فروشگاه را مرور کنید و با چند کلیک ساده محصول موردنظر را انتخاب کنید و خرید خود را نهایی کنید. علاوه بر حذف مسیر، آرامش بیشتری را نیز در شما ایجاد می کند زیرا دیگر نیازی به پیاده روی در خیابان ندارید.

سایت فروشگاهی 35653
طراحی سایت فروشگاهی 47

نگران گیر افتادن ساعت ها در ترافیک را ندارید. اکثر این مغازه ها اقلام متنوعی دارند، می دانم که این مشکل انتخاب شما را هنگام خرید افزایش می دهد. با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی، جغرافیا برای شما اهمیتی ندارد زیرا می توانید محصولاتی بسیاری را ببینید.

زمانی که از ایجاد یک وب سایت فروشگاهی صحبت می کنیم، باید توجه داشته باشیم که طراحی بصری و نحوه چیدمان محصولات، مهم ترین عوامل موفقیت یا شکست پروژه هستند، اینکه روی چه پلتفرمی و با چه زبان برنامه نویسی کار می کنیم، بسیار مهم است. ما برای طراحی فروشگاه از آن استفاده می کنیم باید به خاطر داشته باشیم که یک فروشگاه آنلاین، توسط مخاطبین و مشتریان به همان شکلی که یک فروشگاه در یک فضای فیزیکی دیده می شود، فروش دارد یا خیر.

طراحی فروشگاه اینترنتی باید به گونه ای باشد که در صورت سرعت کم و پایین اینترنت، وب سایت بارگذاری شود و کاربران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. این بدان معناست که سرعت وب سایت شما برای سئوی وب سایت و جذب کاربران و تبدیل آنها به مشتریان فروشگاه ما بسیار مهم است. به این مثال توجه کنید تا اهمیت سرعت فروشگاه اینترنتی برای شما احساس شود. فرض کنید به دنبال محصولی برای خرید در یک فروشگاه آنلاین هستید، اولین کاری که انجام می دهید این است که نام محصول یا عبارات مرتبط را جستجو کنید. پس از جستجو در گوگل، در صفحه اول گوگل، لینک های 10 سایت به شما نشان داده می شود و کاری که انجام می دهید این است که 3 یا 4 یا بیشتر از این 10 سایت را در یک پنجره جدید باز کنید. اتفاقی که می افتد این است که شما منتظر آنها هستید. سایت ها باز می شوند و به محض لود شدن اولین سایت فروشگاهی، وارد سایت یا فروشگاه اینترنتی می شوید بنابراین وبسایت موردنظر نسبت به دیگری برنده است.

یکی از راه‌هایی که می‌توانید یک وب‌سایت موفق داسته باشید این است که به مشتریان خود اهمیت دهید، استفاده از تصاویر محصول کوچک 10 تا 20 کیلوبایتی می تواند بسیار موثر باشد. عکس هایی با حجم زیاد ممکن است بارگذاری نشود و در نتیجه بازدیدکنندگان از وبسایت خارج شوند و ترافیک وب سایت کاهش یابد. باعث می شود کاربران احساس راحتی و مفیدی کنند.

سعی کنید همیشه در طراحی سایت فروشگاه اینترنتی از رنگ های گرم و دلنشین استفاده کنید که حس اعتماد را به کاربر القا می کند و باعث جذب کاربران می شود، از رنگ های تند یا نامطبوع که باعث ضرر کاربران می شود استفاده نکنید. موضوع تجربه کاربری و UX را جدی بگیرید. بهتر است از فونت های مناسب برای طراحی سایت فروشگاهی خود برای عنوان صفحه استفاده کنید، مانند serif و برای نوشته های داخل صفحه از فونت های sans-serif استفاده کنید، زیرا چنین فونت هایی باعث سهولت خواندن و جذابیت بیشتر آنها می شود. هنگامی که یک فروشگاه اینترنتی ایجاد می کنید، بهتر است از دو تا سه فونت برای نوشتن محتوای وب سایت خود استفاده کنید که جذابیت وب سایت شما را افزایش می دهد و باعث می شود کاربران در تعامل با وب سایت احساس راحتی کنند.

چه کارهایی می تواند بازدید وبسایت فروشگاه را افزایش دهد؟

هنگام استفاده از تبلیغات در وب سایت فروشگاه خود مراقب باشید، زیرا زیاده روی در آن منجر به کاهش بازدیدکنندگان وب سایت می شود. از آنجایی که کاربران برای تبلیغات به سایت شما نیامده اند و هدف آنها کسب اطلاعات مفید از محتوای سایت شماست، بنابراین اگر تبلیغات شما آنها را آزار می دهد، باید انتظار داشته باشید که از سایت شما خارج شوند. همچنین پول بیشتری از دست می دهید. و توصیه دیگر این است که هرگز از تبلیغات پاپ آپ استفاده نکنید زیرا اینگونه تبلیغات بیشترین آسیب را به صفحات فروشگاه شما وارد می کند و مبلغ دریافتی بابت قرار دادن آنها در سایت شما با از دست دادن کاربران مقایسه می شود.

فروشگاه آنلاین خود را برای همه مرورگرها طراحی کنید، اگر فقط سایت خود را برای یک مرورگر طراحی کنید، تعداد بازدید از سایت شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد. صفحه فروشگاه آنلاین خود را طوری طراحی کنید که با صفحه دستگاهی که کاربر استفاده می کند مطابقت داشته باشد. به این می گویند برنامه نویسی وب واکنش گرا که بسیار مهم است. با استفاده از طراحی ریسپانسیو در طراحی سایت فروشگاه خود حتی می توانید کاربرانی را که از تلفن همراه یا تبلت برای وبگردی استفاده می کنند جذب کنید.

گوگل در جدیدترین انتشار خود اعلام کرد که بیش از 51 درصد از کسانی که روزانه از اینترنت استفاده می کنند با گوشی وارد فضای مجازی می شوند. که کاربران دستگاه های تلفن همراه در این زمینه از کاربران رایانه شخصی و لپ تاپ پیشی می گیرند و این نیروی محرکه ای است که به شما امکان می دهد وب سایت را در طراحی سایت فروشگاهی خود واکنش گرا کنید.

یکی از ملزومات یک فروشگاه اینترنتی خوب این است که باید بدانید از چه نرم افزار و زبان برنامه نویسی استفاده کنید. یکی از بزرگترین مشکلات کارفرمایان این است که دقیقاً نمی دانند به چه نوع وب سایت و چه نوع گرافیکی نیاز دارند. پروپوزال: در لغت به معنای پروپوزال است و در واقع می توان از آن برای ارائه نسخه و اسکلت اثر اصلی استفاده کرد، همچنین برای تایید یک پروژه تحقیقاتی و اطمینان از اعتبار آن، باید حتما برنامه نویسی مناسبی داشته باشید. مردم و کسانی که اعتبار مالی پروژه را تامین می کنند، با در دست داشتن پیشنهاد طراحی سایت فروشگاه، کارفرما می تواند بهترین انتخاب را در بین شرکت های طراحی سایت داشته باشد.

مزایای سایت فروشگاهی

وب سایت فروشگاه شما باید دارای جستجوی پیشرفته بر اساس مشخصات محصول و قابلیت مرتب سازی بر اساس یک ویژگی خاص باشد، بنابراین کاربران می توانند محصولات را بر اساس ارزان ترین به گران ترین، کوچک ترین به بزرگ ترین، موجود یا در دسترس بودن، تخفیف های ویژه و غیره مرتب کنند. هنگامی که از وب سایت فروشگاه بازدید می کنید و خرید می کنید، برای مشاهده و مقایسه سابقه فعالیت و خرید خود به یک حساب کاربری شخصی نیاز دارید. گزینه چت واحد پشتیبانی مشتری آنلاین می تواند در بهبود خدمات مشتریان شما بسیار موثر باشد. وجود این گزینه از هدر رفتن هزینه تماس های تلفنی برای مشتری و فروشگاه اینترنتی شما جلوگیری می کند و علاوه بر آن این سیستم می تواند قابلیت پاسخگویی سریع به مشتری را نیز فراهم کند.

در وب سایت و بخش محصولات Baye، توضیحات محصول ارائه شده است تا کاربران و مشتریان بتوانند اطلاعات محصول را به دست آورند. کاربران ممکن است بین یک یا چند محصول مشابه تردید داشته باشند، سازماندهی این بخش به شما کمک می کند توجه مشتریان خود را جلب کنید و ویژگی هایی را به وب سایت خود اضافه کنید. شما با قراردادن این قسمت در سایت می‌توانید نظرات کاربران را جلب کرده و میزان فروش خود را بالا ببرید. یکی از ویژگی های وب سایت های فروشگاهی، قسمت نظرات برای مشتریان و بازدیدکنندگان است. با ایجاد این بخش به مشتریان کمک می کنید تا با استفاده از ننظرات دیگران انتخاب درستی داشته باشند.

مهم ترین نکات در راه اندازی وب سایت فروشگاه چیست؟

داشتن نماد اعتماد الکترونیکی برای یک فروشگاه اینترنتی بسیار مهم است زیرا مانند جواز کسب است و در صورت بروز هرگونه اتفاق ناگوار می توانید با نماد اعتماد الکترونیک اقدام کنید. مهم ترین نکته در مورد طراحی سایت فروشگاهی این است که طراحی سایت بر اساس اصول سئو باشد. اگر وب سایت فروشگاه بر اساس اصول سئو طراحی شده باشد، موتورهای جستجو سایت شما را راحت تر می شناسند و شما اولین انتخاب برای خریداران خواهید بود. حضور شما در صفحه اول و در نتایج اولیه موتورهای جستجو به معنای حفظ مشتریان قدیمی و جذب مشتریان و بازدیدکنندگان جدید است.

هزینه طراحی و برنامه نویسی وب سایت بدون احتساب خدمات سئو بین 10 تا 20 میلیون است. امکانات سایت و نوع برنامه نویسی سایت فروشگاهی تعیین کننده قیمت است، مشاوران متخصص ما در گروه کارویژه شما را در این امر راهنمایی می کنند. سایت فروشگاهی طراحی شده توسط گروه کارویژه با تکنولوژی ASP.NET و سی شارپ نوشته شده است. تقریباً از تمامی فناوری های طراحی وب و برنامه نویسی در طراحی سایت های فروشگاهی استفاده می شود. به عنوان مثال در طراحی این سایت از HTML5, CSS3, Javascript, Jquery, Ajax, … و تکنولوژی ASP.Net و زبان C-Chart در برنامه نویسی و همچنین SQL Server به عنوان پایگاه داده استفاده شده است.

تعهد گروه کارویژه برای طراحی و برنامه نویسی سایت خرده فروشی 60 روز است. سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو یکی از نیازهای اصلی فروشگاه های طراحی سایت است و گروه کارویژه دارای تخصص جامع سئو می باشد. یکی از تخصص های گروه کارویژه، تولید محتوای انحصاری به زبان فارسی و انگلیسی است. با توجه به نیاز تجارت به محتوای انحصاری و ناب، گروه کارویژه کاملا متعهد به تولید محتوا است. ویژگی های وب سایت و نوع وب سایت فروشگاه اینترنتی این است که سرویس هایی مانند وردپرس برخی از عملکردها را پوشش نمی دهند، بنابراین لازم است برای یک وب سایت فروشگاهی حرفه ای و قدرتمند برنامه نویسی خاصی انجام شود. قیمت ها بسته به نوع عبارات و فارسی یا انگلیسی بودن متفاوت است. اما به طور متوسط ​​برای هر کلمه کلیدی و حضور واقعا موثر در صفحه اول گوگل 3 میلیون تومان محاسبه می شود.

جمع‌بندی طراحی وبسایت فروشگاه

در این مقاله با فروشگاه های اینترنتی و نحوه راه اندازی یک فروشگاه اینترنتی موفق آشنا خواهید شد. در عمل چالش های زیادی در این کار وجود دارد. نظرات و سوالات خود را در مورد آن برای ما ارسال کنید. کارشناسان و مشاوران تیم سئو آماده راهنمایی رایگان شما هستند. پشتیبانی سایت فروشگاه وب گروه کارویژه به صورت 24 ساعته و 7 روز هفته در دسترس است. در برخی موارد پشتیبانی فنی و سئو برای سال اول رایگان است و سال های بعد با برنامه مشخص می شود. در هر صورت ما بهترین ها را برای شما طراحی می کنیم.

مطالب بیشتر

سایت شرکتی 8976

طراحی سایت شرکتی

طراحی سایت شرکتی اصول، بایدها و نبایدها… شرکت‌های بدون مرز سایت شرکتی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ وب سایت شرکتی چیست و چرا

ادامه مطلب »
cms codes

CMS چیست؟

CMS چیست؟ همه آنچه در مورد سیستم‌های مدیریت محتوا باید بدانید طراحی و مدیرت آسان وبسایت CMS یا سیستم مدیریت محتوا وبسایت چیست؟ سیستم مدیریت

ادامه مطلب »
بنر سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی

طراحی سایت صنعتی اصول، بایدها و نبایدها… در مسیر توسعه سایت صنعتی چیست و چرا به آن نیاز داریم؟ امروزه با پیشرفت روزافزون اینترنت، نیاز

ادامه مطلب »